Toblerone

Toblerone

Përbërësit: -3 vezë, -300 gr. sheqer, -200 gr. çokollatë për ëmbëlsira, -250 gr. Margarinë, -2 lugë të supës kakao, -100 gr. susam, -100 gr. kikirika të grimcuar, -200 gr. keksa ...

Pite me mollë

Pite me mollë

Përbërësit: -500 gr petë për pite – 1 kg mollë – 150 gr arra – 1 luge cimet – 100 gr sheqer dietal(I kaft) – Pak vaj Për sherbetin: – ...

Pire me perime

Pire me perime

Përbërësit: Për perimet: • l presh i larë mirë dhe i prerë horizontalisht në copa • 2 qepë të mesme, të qëruara dhe të prera në copa të vogla • ...

Rreth Ushqimit dhe Kuzhinës

Dhjetë fuqi të jashtëzakonshme shëruese të uthullës

Dhjetë fuqi të uthullës

Nga ndikimi në humbje të peshës, zbardhja e dhëmbëve e deri te ...
Bimën mesdhetare që nuk guxojmë ta harrojmë

Bimën mesdhetare që nuk guxojmë ta harrojmë

Origano në mjekësi është përdorur edhe në kohët antike, kur me gjethen ...
Konsumoni dardhë, forcon zemrën

Konsumoni dardhë, forcon zemrën

Konsumoni dardha, forcon zemrën, kurse farat e saj ndihmojnë te sëmundjet e ...
20 ushqimet per te mundur diabetin

20 ushqimet per te mundur diabetin

Cfare konsumoni mund tju ndihmoje të kontrolloni dhe luftoni diabetin. Sa herë ...
Pasojat e pazakonshme të ushqimit që hamë çdo ditë

Pasojat e pazakonshme të ushqimit

Fusim në trup aq gjëra të ndryshme, sa që nëse sëmuremi është ...
Lëngu i perimeve heq kilet e tepërta

Lëngu i perimeve heq kilet e tepërta

Këtu kemi një mënyrë të befasishme që ka ndryshuar thellësisht dietën e ...
Edukata e ngrënies

Edukata e ngrënies

Ku t’i vendosni pirunin dhe thikën pas ushqimit? Kjo është diçka që ...
Ushqimet që nuk të plakin

Ushqimet që nuk të plakin

Plakja është një proces i cili do vite të shfaqet me sy ...
Katër kile në katër ditë

Katër kile në katër ditë

Kjo është dieta SOS, ajo që me sakrifica të mëdha, por të ...

Latest News

pite1

Pite piramidë

Përbërësit: – 500 gr pete per pite -500 gr mish i bluar – 2 purri(presh)4 ve -200 ml vaj -Pak vegete, pak krip Përgatitja: Se pari pergaditet mbushja. Purriu grihet imet, fergohet ne vaj dhe i shtohet mishi dhe melmesat. Ne anen tjeter, veja perzihet me pak vaj dhe me kete permbajtje lyhen petet. Ne […]

Continue Reading
Biskota role

Biskota role

Përbërësit: Për brumin: -200 gr. margarinë -2 vezë -Gjysmë gote e çajit vaj -1 gotë e gjysëm e ujit sheqer pluhur -Gjysmë gote e ujit niseshte -1 pecivë (pluhur për pjekurina) -1 sheqer vanille Miell deri sa bëhet një brum i butë Çokollatë për mbushje dhe sheqer pluhur për përsipër. Përgatitja: Së pari me të […]

Continue Reading
Oriz dhe brokoli në furrë

Oriz dhe brokoli në furrë

Përbërësit për 4 persona: – Oriz 250 g – Brokoli 600 g – Qepë të kuqe 1 – Vezë 1 – Vaj ulliri 2 lugë gjelle – Djathë kaçkavall i grirë – Borzilok i freskët – Kripë dhe piper i bardhë Përgatitja: Lani brokolin dhe ndajeni në pjesë më të vogla. Hidheni në një tenxhere […]

Continue Reading
Çorbë me patate

Çorbë me patate

Përbërësit: -1 kg patate -1 – 2 qepë -1 – 2 speca -2 karrota -1 – 2 domate -Kripë -Biber t’kuq -Biber t’zi -Vaj Përgatitja: Qepën e grijmë dhe e kaurdisim me spec, karrota, kripë dhe biber te kuq, pastaj ia shtojmë patatet e prera në formë kubi. Ashtu së bashku i kaurdisim për disa […]

Continue Reading
Gjizë me speca

Gjizë me speca

Përbërësit: -0.5 kg gjizë -0.5 kg speca -1dl vaj -2 vezë -2 -4 thelba hudër -Kripë Përgatitja: Specat e pjekur e të qëruar i fërgojmë në vaj dhe i heqim nga tigani. Në yndyrën ku i kemi fërguar specat, hedhim gjysmë luge të reçelit biber të kuq, pastaj e shtojmë gjizën e përzier me vezët, […]

Continue Reading
Buknore

Buknore

Përbërësit: -1kg miell -0.5 L kos, hirrë ose ujë (të gazuar) -1 vezë -3 lugë të qajit sodë bikarbonë -1 lugë e gjellës kripë Përgatitja: Kosit i shtohet sodë,kripë, një vezë dhe miell. Brumin e formuar nga këta përbërës e ngjeshim shumë, gjerë sa të fitojmë brum të fortë homogjen. Para se ta fusim në […]

Continue Reading
qofte

Qofte

Përbërësit: -0.5 kg mish të bluar -1 qepë -2 vezë -3 lugë miell -1 lugë e mesme kripë -1 lugë e mesme biber të kuq -Biber t’zi Përgatitja: Brumin e qyfteve të përbërë nga mishi i bluar,vezët,qepa e grirë etj. e lëmë për afër 3 orë në frigorifer. Së pari i formësojmë qyftet i fusim […]

Continue Reading
Tavë me bamje

Tavë me bamje

Përbërësit: -1 kg mish viçi -1 kg bamje -2 kepë -200gr gjalpë -2 – 3 domate -2 limona -Kripë -Biber të kuq -Biber të zi Përgatitja: Mishin e presim në copëza dhe e kavërdisim me qepë, kripë, biber t’kuq dhe domate. Bamjet e pastruara i lëmë gjysmë ore në lëngë të limonit, pastaj i kullojmë, […]

Continue Reading
File pule me spinaq

File pule me spinaq

Përbërësit: -800 gr file pule -8 lugë spinaq të zier -djath -krip dhe erëza të përziera -1 vezë -pak miell Përgatitja: Filet i premë në mes në mënyrë që të krijohet si një “xhep” në copën e mishit. Në atë “xhep” vendosim pak spinaq të zier dhe të kulluar dhe pak djath. I mbyllim dhe […]

Continue Reading
Reçel prej manaferave

Reçel prej manaferave

Përbërësit: -2 kg manaferra -2 kg sheqer Përgatitja Manaferat e pastruara I hedhim në enë të përshtatshme, sipri ua shtojmë sheqerin( apo një rënd manafera, një rënd sheqer) dhe ashtu I lëmë 1-2 orë. Pasi që manaferat e lagin sheqerin dhe e lëshojnë langun, I zijmë afër një orë në temperaturë jo shumë të lartë. […]

Continue Reading
Plugin from the creators ofBrindes Personalizados :: More at PlulzWordpress Plugins