Akullore e shijshme

Përbërësit:

-7 të bardhë të vesë
-7 lugë sheqer
-1 filxhan qumësht dhe një lugë sheqer

Për përgatitjen e petve duhen:

-1 litër qumësht
-7 të verdhë të vesë
– 1 litër qumësht
– 2 pudingë nga vanilja
-1 margarinë
-200 gramë sheqer pluhur

Përgatitja e akullores:
Rrihnime makin 7 të bardhët e vezës deri sa të fitoni masën dhe shtoni 7 lugë sheqer, një nga një. Kur kjo të jetë masë të jetë bërë e njëtrajshme, shtoni pluhurin për pjekje dhe e piqni në 200 gradë. Kur te jetë pjekur, e zbutni me një filxhan qumësht në të cilin është shtuar një lugë sheqer. E vloni një litër qumësht me 7 lugë sheqer. Të verdhtë e vezës të rrahura mirë  me pluhurin e pudingut e hidhni në qumështin e vluar dhe e zieni derisa të fitohet një masë e dendur. Margarinën e tundur me sheqer pluhur i bashkoni me petën e pjekur dhe e nxirrni mbi koren e pjekur. Mbi të vendosni kremin e vaniljes.

Be Sociable, Share!

Subscribe

Subscribe to our e-mail newsletter to receive updates.


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /home/gatojca/public_html/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273