Domate te mbushura me proshute

Perbersit:

-3 domate te medhaja
-3-4 luge buke te grire
-3 veze
-majdanoz

Proçedimi

Lani mire domatet, i thani me nje leter kuzhine i prisni pak me lart se gjysma dhe i zbrazni nga farat dhe uji.Domate te mbushura.
Ne nje tigan pa vaj skuqni proshuten deri sa te behet krokante, me pas shtoni buken dhe 1 luge majdanozi te grire.Lereni te skuqet deri sa edhe buke te behet krokante. Merni domatet dhe i mbushni me buken.
Mos i mbushni plot. Duhet te lini vend per vezen siper. Domatet qe kisha zgjedhur une ishin te vogla dhe veza derdhej. Hoqa te bardhat dhe lashe vetem te verdhat. Zgjidhni domate te medhaja dhe perdorni te gjithe vezen. Mbushni çdo domate me nje veze.I fusni per ti pjekur ne furre te nxehur 200°C per 20 minuta.

Be Sociable, Share!

Tags: ,

Subscribe

Subscribe to our e-mail newsletter to receive updates.


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /home/gatojca/public_html/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273