Fasule syzeza me lakra të egra

Për 4-6 persona nevojiten:

  • 500 g fasule syzezë ,
  • 1 kg lakra të egra, si radhiqe .. , të lara dhe të prera trashë ,
  • 3 qepë të freskëta të prera hollë ,
  • 1 1/2 lugë gjelle pelte ,
  • domate e tretur në 1/3 filxhan ujë ,
  • 1 filxhan vaj ulliri ,
  • kripë,
  • piper ,
  • pak spec i kuq djegës i bluar (nëse dëshironi).

Përgatitja:

• Zieni fasulet për 2-3 min dhe kullojini. Vërini të ziejnë përsëri në shumë ujë për 40 min ose derisa të zbuten. Kullojini dhe ruani pak nga uji i zierjes.

• Kaurdisni qepët në vaj ulliri dhe shtoni përbërësit e tjerë. Lërini të ziejnë për 15 min, sa të zbuten lakrat.

• Shtoni fasulet e ujë, përziejeni ushqimin me kujdes dhe lëreni të ziejë ngadalë edhe për 5 min.

• Shërbejeni të shoqëruar me bukë.

Këshillë Mund të zëvendësoni lakrat e egra me spinaq e të shtoni edhe majdanoz ose kopër.

Ushqimi mund të gatuhet dhe pa domate. Në këtë rast, shërbejeni me limon.

Be Sociable, Share!

Tags: ,

Subscribe

Subscribe to our e-mail newsletter to receive updates.


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /home/gatojca/public_html/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273