Gjellë me peshk

Për 6 persona Nevojiten :

  • 600 g filetë peshku të ngrirë (mish i pastruar, pa lëkurë e pa eshtra) ,
  • pak lëng limoni ,
  • majdanoz,
  • 1 degëz rigon ,
  • thërrmija buke ,
  • vaj ulliri ,
  • kripë,
  • piper.

Peshku shoqërohet me kaçamak
Pasi të zihet kaçamaku, shtrihet në sipërfaqe të tepsisë së yndyrosur (zjarrduruese). Ndërkohë, peshku i shkrirë pritet në pjesë sa më të barabarta (si në foto), të cilat lyhen menjëherë me lëng limoni.

• Pastrohen mëlmesat dhe priten imët, përzihen me thërrmija buke. Copat e peshkut thahen mirë me leckë të pastër kuzhine dhe kalohen një nga një nëpër thërrmija e mëlmesa. Radhiten mbi kaçamakun e shtrirë në tepsi, stër­piken me vaj ulliri sipër.

• Futen në furrë të nxehur në 180 shkallë C dhe piqen për 15 minuta.

Shërbehen menjëherë me ndonjë sallatë, sipas dëshirës.

Këshillë: Kur ta përgatitni kaçamakun si shtesë peshku, mund të shtohet në ujë të njelmët pak vaj ulliri.

Be Sociable, Share!

Tags:

Subscribe

Subscribe to our e-mail newsletter to receive updates.


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /home/gatojca/public_html/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273