Gurabije

Përbërësit

  •  1 filxhan shqer
  •  1 filxhan kos
  •  1 filxhan vaj
  •  1 veze
  •  1 pako sheqer vanile (sipas dëshires)
  •  5 filxhana miell
  •  1 pako aditiv per brume (pecivë)

Udhëzime per pregaditje

Ne nje ene hedhim te gjithe perberesit dhe i perziejme.pasi te momogjenizohen (perzihen mire)bejme topa te vogla brumi.E lyejme siperfaqen e tavës(tepsisë)me vaj qe te mos ngjitet dhe i vendosim topat e brumit aty.Tavën(tepsinë) e fusim ne furrë ne temperature 200 gradë celcius.I pjekim 10-15 minuta dhe pasi ta nxjerrim nga furra I servirim ne nje pjate te madhe.

Be Sociable, Share!

Subscribe

Subscribe to our e-mail newsletter to receive updates.


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /home/gatojca/public_html/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273