Kek me arra dhe rrush të thatë

Perbersit:

-3 kokrra vezë
-12 lugë gjelle sheqer
-12 lugë gjelle vaj luledielli
-12 lugë gjelle miell
-12 lugë qumësht pluhur
-Një lugë caji sodë ëmëbëlsirash
-Rrush të thatë dhe arra

PËRGATITJA
Rrahim vezët sëbashku me sheqerin, derisa sheqeri jetë shkrirë. Më pas shtojmë vajin. I përzjejmë sëbashku. Hedhim edhe miellin, qumësht pluhurin dhe sodën e bukës. E përzjejmë masën mirë, e më pas shtojmë rrushin e thatë edhe arrat.
Lyejmë tavën me pak gjalpë dhe kthejmë masën mbi tavë. E pjekim në 180 gradë.
Ju bëftë mirë

Be Sociable, Share!

Tags: ,

Subscribe

Subscribe to our e-mail newsletter to receive updates.


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /home/gatojca/public_html/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273