Kraharor pule të mbushura me spinaq dhe djathë

Për 6 përsona nevojiten:

 • 1 filxhan me djathë të grirë imtësisht ,
 • 1 filxhan me djathë Parmesan ,
 • 1/4 lugë çaji kripë ,
 • 1/4 lugë çaji pudër hudhre ,
 • 1/4 lugë çaji piper i zi ,
 • spinaq i prerë ,
 • 1 vezë ,
 • 6 copa kraharor pule ,
 • 1/2 filxhan verë të bardhë.

Përgatitja:

 1. Për të përgatitur mbushjen përzieni 7 përbërësit e parë. Ngrohini në temperaturën 350 gradë.
 2. Ndajini copat e mishit të pulës në dy pjesë dhe hidhni në mes të masën e përgatitur. Mbështillini, spërkatini me verë dhe mbështillini me letër kuzhine.
 3. Vërini të piqen në temperaturën 350 gradë për 30 min duke i spërkatur herë pas here copat e mishit me verë. Këshillohet që të spërkatet dhe pjata ku do të serviret mishi me pak verë (për 6 persona).
Be Sociable, Share!

Tags: ,

Subscribe

Subscribe to our e-mail newsletter to receive updates.


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /home/gatojca/public_html/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273