Lepur me kunguj

Perberesit:

– 1 lepur i prere ne 6 copa
– 150 gr proshute ne kubeza
– 6 kunguj te prere ne rripa
– 3 qepe te prera ne katersh
– 1 luge gjalpe
– 3 luge vaj ulliri
– 6 thelpinj hurdha
– 2 gjethe dafine
– kripe piper

Pergatitja:

Nxehni gjalpin dhe vajin e ullirit ne nje tenxhere ne zjarr mesatar. Shtoni lepurin dhe proshuten dhe fergojini deri sa te marrin  ngjyre. Hidhni kungujt, hurdhen, gjethet e dafines, kripen dhe piperin. Ziejini pa kapak ne zjarr te ulet per 65-75 minuta. Ne mes te gatimit kthejini copat e mishit te lepurit nga ana tjeter dhe lereni ne zjarr derisa sa mishi te zihet mire./ikub/

Be Sociable, Share!

Tags: ,

Subscribe

Subscribe to our e-mail newsletter to receive updates.


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /home/gatojca/public_html/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273