Mish me karrota

Perberesit:

– mish viçi 500 g
– pak sheqer
– karota 150 g
– majdanoz 1 tufë
– gjalpë 2-3 lugë gjelle
– qepë

Përgatitja

Mishin e presim në 4 racione, e skuqim dhe e vëmë në tenxhere. Në yndyrën që kemi skuqur mishin, shtojmë qepë të grira hollë, e përziejmë sa qepa të zverdhet, shtojmë salcë dhe e kaurdisim së bashku me qepën, shtojmë kripë, ujë të nxehtë, e lëmë të ziejë në zjarr të ngadaltë së bashku me mishin.

Karotat i pastrojmë, dhe i presim në formë siç dëshirojmë, i lajmë dhe i hedhim pak sheqer, majdanoz të grirë hollë, i bashkojmë me mishin dhe i lëmë pak së bashku sa të ziejë plotësisht.

I heqim nga zjarri dhe i kemi gati.

Be Sociable, Share!

Tags:


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /home/gatojca/public_html/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273