Mish viçi me kunguj dhe patate

Përbërësit:

*½ kg mish viçi,

*5 kunguj,

*4 patate mesatare,

*lëng i një limoni, pak miell, krip, piper, vaj

Presim mishin e viçit në copa të vogla. Lajmë kungujt dhe i presim në copa të mëdha. Qërojmë dhe lajmë patatet dhe i presim në copa të mëdha. Përziejmë miellin me kripën dhe piperin dhe lyejmë lehtë copat e mishit.

Në një tenxhere skuqim lehtë patatet dhe kungujt dhe pastaj skuqim mirë e mirë copat e mishit nga të gjitha anët. Sapo të marrin ngjyrë, hedhim ujë të nxehtë rreth 1 litër dhe e mbulojmë mishin me kapak.

Pastaj shtojmë lëngun e limonit dhe e lëmë të ziejë në zjarr të ngadaltë rreth 45 minuta.

Shtojmë kungujt dhe patatet dhe i lëmë të ziejnë edhe 30 minuta të tjera.

Gjella është gati.

Ju bëftë mirë!

Be Sociable, Share!

Tags: ,


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /home/gatojca/public_html/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273