Paçë e Kosovës

Për 4-5 persona duhen:

Miell misri tre lugë gjellë, gjalpë dy lugë gjellë, hudhra 3-4 thelpinj, kos 1 filxhan çaj dhe pak uthull sipas dëshirës.

Përgatitja:

Skuqet mielli me lyrë sa të marrë ngjyrë të errët . Hidhet lëngë mishi dhe përzihet sa të marrë valë. Pastaj shtohet kripë, hudhra të shtypura, kos dhe nëse kosi është i ëmbël shtoi pak uthull.

Be Sociable, Share!

Subscribe

Subscribe to our e-mail newsletter to receive updates.


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /home/gatojca/public_html/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273