Pasta Fiore

Përbërësit:

  • 4 filxhanë kafeje sheqer,
  • 4 filxhanë kafeje gjalpë,
  • 4 kokrra vezë, miell,
  • sodë buke,
  • reçel (sipas dëshirës).

Përgatitja:
Marrim sheqerin dhe e përziejmë me gjalpin duke e rrahur fort deri sa të bëhet si shkumë. Marrim katër të kuqët e vezëve dhe i përziejmë me masën e përgatitur me parë. Shtojmë pak sodë buke dhe miell, pak nga pak, derisa të përfitohet një masë brumi e butë. Prej saj ndajmë një pjesë brumi së cilës i shtojmë një të bardhë veze. Lyejmë tavën me gjalpë dhe shtrojmë brumin. Sipër e lyejmë me reçel dhe nga brumi tjetër formojmë ndarjet në formë rombi. Pjekja bëhet me temperaturë të ulët. Pasi nxirret nga furra e spërkatim me sheqer pluhur.

Be Sociable, Share!

Tags:


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /home/gatojca/public_html/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273