Patate dhe lakra

Perberesit:

  • 3 patate te medha
  • 1 laker mesatare
  • 2 luge vaj ulliri
  •  1 qepe e vogel e grire holle
  •   60 gr proshute ne copa
  •   1 thelpi hurdher e grire
  • 1 luge spec djeges
  • kripe piper

Pergatitja:

Zieni patatet e qeruara ne uje me kripe dhe shtypini si pure. Pastaj zieni lakren gjithmone ne uje me kripe per 10 minuta. Kullojeni me kujdes duke e prere ne copa. Ne nje tigan te madh skuqni qepen, shtoni porshuten, hurdhren dhe specin djeges. Hidhini kripe e piper, pastaj shtoni patatet dhe lakren. Perziejini me kjujdes dhe verini menjane per 20 minuta, qe gjithcka te marre shije. Sherbejeni te vaket.

Be Sociable, Share!

Tags: ,

Subscribe

Subscribe to our e-mail newsletter to receive updates.


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /home/gatojca/public_html/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273