Picë e shpejtë

Përbërësit:

  • 1 filxhan e gjysmë miell,
  • 3/4 kripe,
  • 1 lugë çaji me maja,
  • 1/2 filxhan me ujë dhe një lugë gjelle vaj.

Përgatitja:
Nxehet furra në 450 grade. Në një tas të madh përziejmë miellin, kripën dhe majanen. Pastaj hedhim ujin dhe vajin ne tas. Pasi e keni bërë brumin lëreni për 10 ose 20 minuta. Lyjeni me vaj tepsinë tuaj. Zbulojeni brumin dhe hapeni atë. Vërë në tepsi dhe pastaj në furrë. Lëreni në furrë për 8-10 minuta. Pasi të keni kaluar 8-10 minuta, nxirreni nga stofa. Lyeni me brumin me pak vaj, shtoni salcë, djathë edhe ndonjë gjë tjetër që ju preferoni. Futeni prapë në furrë dhe lëreni të piqet për 10-12 minute derisa djathi te shkrije. Ju beftë mirë.

Be Sociable, Share!

Tags:


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /home/gatojca/public_html/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273