Picë me patëllxhanë dhe Parmexhan

Nevojiten:

  • 1 filxhan kungull i njomë i prerë në copa ,
  • 1/2 kg patëllxhanë të prerë në copa të vogla ,
  • 1 porcion djathë me erëza ,
  • 1 1/2 filxhan salcë me turshi ,
  • 1/2 filxhan djathë Mocarela i prerë ,
  • 1/4 filxhan djathë Parmexhan i grirë ,
  • 1/4 lugë çaji piper i kuq ,
  • 1/4 lugë çaji rigon.

Përgatitja:

1. Vendosni të piqet brumi i picës për 15 minuta në temperaturën 400 gradë.

2. Rrisni temperaturën 425 gradë.

3. Pikë së pari në brumin e pjekur shtroni një shtresë të konsiderueshme të salcës me turshi dhe më pas shtoni të gjithë përbërësit e tjerë, duke mos harruar estetikën e vendosjes së tyre. Lëreni të piqet për 10 minuta.

Be Sociable, Share!

Tags:


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /home/gatojca/public_html/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273