Pilaf me perime dhe peshk

Per ta bere kete pilaf sa me te lehte qe te jete e mundur, do ishte mire te preferoni qe perimet te piqen ne zgare.Si dhe orizi i perdorur eshte oriz kokergjate qe thuhet se eshte me `light` se orizi tjeter.

Nuk po ju jap sasi ketu sepse secili ka guston e vet por nga perimet qe do ju keshilloja te perdorni jane: kungull, qepe te njoma,spec i kuq i grire holle,patllixhane.

Te gjitha perimet pritini ne forme kubash te vegjel pasi ti keni gatuar ne zgare.

Sa i perket peshkut , mund te preferoni fileta levreku.Per cdo person nga nje filete.Filetat mund ti skuqni duke i perzier me miell galete perpara, te behen shume me te shijshme.

Sosi per filetat e peshkut dhe pilafin me perime: Mund te pergatisni salce beshamel te cilen do ta keni perzier me curry ose shafran.

Ne fund fare perzini pilafin me perimet e pjekura ne zgare dhe siper vijini filetat se bashku me sosin.Mund ta zbukuroni me perime te tjera si majdanoz, qepe te fresketa franceze, etj.

Be Sociable, Share!

Tags:

Subscribe

Subscribe to our e-mail newsletter to receive updates.


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /home/gatojca/public_html/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273