Rizoto me kerpudha dhe salcice

Perbersit:

*120 grame oriz skoti
*80 grame kerpudha
*70 gram salcice italiane
*2 gram koncetrat pule
*1 zaferano(erez)
*10 gram gjalp
*5 gram vaj ulliri
*30 ml vere e bardhe
*20 gram grana padano(djathe)
*1 gram majdanoz
*10 gram qepe

Pergatitja:

Ziejme orizin (15 minuta) dhe me pas skuqin qepen me gjalp dhe duke shtuar nje nga nje nga nje elementet e tjere, kerpudhat, salcicet italiane, koncetratin, zaferanon, majdanozin dhe ne fund grana padanon per 30 minuta i lejme ne zjarr. Dhe kete perberje e shtojme te orizi qe kemi zier me pare.

Be Sociable, Share!

Tags: , , ,

Subscribe

Subscribe to our e-mail newsletter to receive updates.


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /home/gatojca/public_html/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273