Salca jeshile

Përbersit:

-1 fetë bukë italiane
-uthull e kuqe
-një tuf majdanozz I freskët
-2 thelpinj hudhër
-1 vezë e zierë mirë
-1 filxhan I madh vaj ulliri
-kripë dhe piper për shije

Zhyteni bukën në uthull për rreth 20 minuta. Grini majdanozin dhe hudhrën sëbashku derisa ti keni grirë hollë fare. Në përzjerjen me majdanoz e hudhër në një tas, shtoni të verdhën e vezës së zier( mos e përdorni të bardhën).

Shtrydheni bukën derisa të thahet dhe thërmojeni në tas. Duke shtuar nga pak vaj ulliri përzjejeni vazhdimisht derisa të krijoni një salcë kremoze. Spërkateni me kripë dhe piper, dhe ruajeni në frigorifer derisa të jeni gati për ta përdorur.

Be Sociable, Share!

Subscribe

Subscribe to our e-mail newsletter to receive updates.


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /home/gatojca/public_html/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273