Salce bolonjeze

Perbersit:
– mish te grire 200gr
– salse domate 230gr
– vere te kuqe 60gr
– qepe te grire 30gr
– vaj ulliri 15gr
– karrota te grire 20gr
– gjethe dafine n° 2
– krip dhe piper

Përgatitja: Ne nje tenxhere (ose tave e madhe), zverdhni qepen, karrotat per mak minuta. Shtoni mishin e grire dhe e perzini akoma per tre minuta. Shtoni veren e kuqe, lereni ate te shteret. Shtoni salse domatesh dhe lereni te zihet per 90 minuta. –beni kujdes. Nese shteret shume i shtoni pak uje dhe perziheni perhere- me ne fund futini gjethe dafin per ta aromantizuar.
Zini makaronat (makarona te shkurta) dhe i kulloni ato.
Perzini me salsen qe keni pregatitur dhe sherbeheni te grohte.

Be Sociable, Share!

Subscribe

Subscribe to our e-mail newsletter to receive updates.


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /home/gatojca/public_html/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273