Salce Pesto

Përbërsit:

-2 filxhane caji borzilok (bazilikum)
-2 filxhane caji vaj ulliri
-2 domate
-120gr fara pishe
-kripe
-piper
-sipas deshires: 1 peperoncini (spec i vogel djeges)

Futini domatet e pastruara si me siper, borzilokun, farat e pishave dhe vajin e ullirit ne nje te thelle dhe shtypini me nje mixer derisa te behet nje mase homogjene. Shtojini dy luge nga uji i makaronave dhe salca eshte gati. Mos harroni t’i shtoni djath te grire para se ta hani.

Be Sociable, Share!

Subscribe

Subscribe to our e-mail newsletter to receive updates.


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /home/gatojca/public_html/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273