Sallate me Kerpudha

Përbërësit:

-1 marule
-2 veze
-1 tufe selino
-1 ls mustradë
-2 endivi
-1 ls uthull
-100 g panxhar i kuq
-3 ls vaj
-100 g kerpudha
-nenexhik
-proshutë,kripë , piper

Lahen me kujdes sallata , endivitë , selinoja dhe fshihen mire.Pritet panxhari ne copa te vogla pastaj qërohen kerpudhat , lahën dhe thahën.Zihen vezët fort dhe qërohen.

Ne nje sallatiere pregatitet salca: trazohet mustarda ne uthull. Hidhet kripe e piper. Trazohen mire sa te tretet krypa. Shtohet vaji dhe trazohen fort derisa te behet kremoze.

Priten kerpudhat ne feta te holla , grihet selinoja , shfletohen endivitë dhe priten. Hidhen te gjitha ne tasin e sallates se bashku me copat e panxharit dhe gjethet e marules. Perzihen.
P

riten vezet ne feta rrumbullake , copat e proshutes ne feta te holla dhe hidhen siper sallates. Hidhet siper nenexhik ose ne mungese te tij , majdanoz.

Be Sociable, Share!

Tags:

Subscribe

Subscribe to our e-mail newsletter to receive updates.


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /home/gatojca/public_html/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273