Kofshë të përziera me kaçkavall

Përbersit:

– 4 karota të mëdha
– 300 gr. bizele
– 2 kokë qepe
– katër kofshë të zogut të pulës
– 100 gr. kaçkavall
– kripë, piper, vaj

Pergaditja

Zihen 10 minuta bizelja dhe karota e grirë me flegra dhe kullohen. Qepa prehet në flegra të holla dhe fërgohet me vaj.

Hidhen kofshët, kriposen, shtohet piperi dhe fërgohen rreth 15 minuta. Shtohet një filxhan ujë dhe herë pas here përzihen kofshët.

Të bëra miks hidhen karota, bizelja, dhe përmbi grihet kaçkavalli.

Piqet në furrë 20 minuta në 180 gradë celsius.

Be Sociable, Share!

Tags:

Subscribe

Subscribe to our e-mail newsletter to receive updates.


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /home/gatojca/public_html/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273