Kunguj me ton

Përbërësit:

-100 gr Ton
-20 gr perime
-2 feta djath të bardhë
-erëza (borzilok, kopër, majdanoz)
-qepë “Shallots”
-Një vezë
-pak miell
-pak thërrime buke

Pergatitja
Toni përzihet me perime (nga kavanozi), qepë të prerë imtësisht dhe pak djath i thërrmuar. Përzihet me thërrimet e bukës. Punohet pak me dorë që të marri të paktën një formë dhe i shtohen erëzat . Një kungull, qërohet, prihet në feta dhe toni futet si përbërës midis 2 feta kungujsh…tip sanduiçi. Para se ti vendosësh në tigan mirë është që tonin ta lyesh anash e anash me thërrime buke apo miell që të mos prishet forma.

Be Sociable, Share!

Tags: ,


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /home/gatojca/public_html/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273