Laker e bardhe e zier

Përbersit 4-5 persona duhen :
*1 kokë lakër 500-600 g,
*vaj 4-5 lugë gjelle,
*uthull 2 lugë gjelle,
*kripë.

Pergatitja:
Lakra pastrohet nga gjethet e dëmtuara, pritet në 4 pjesë, hiqen koçanët, shpëlahet dhe zihet në ujë të vluar me kripë, pastaj kullohet, pritet në copa katrore, spërkatet me vaj e uthull dhe nxirret si sallatë.

Be Sociable, Share!

Subscribe

Subscribe to our e-mail newsletter to receive updates.


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /home/gatojca/public_html/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273