Makarona me pesto siciljane

Përbërsit :

-400 gr makarona flutur

-400 gr domate te vogla

-40 gr. arra (fara) nuk ja di mire emrin pishe për Pesto

-40 gr. arra pishe për garniturë

-100 gr. Gjize

-1 dl vaj ulliri

-borzilok

-kripë

Përgatitja :

Vejm te ziejn makaronat.Ndërkohë, përzierje të gjithë përbërësit për Pesto (domat, farat e pishesh, gjizen vaj, borzilok,kripe) me një blender elektrike.Skuqim në një tigan pa vaj farat e pishes te mbetur për garniturë.Kullojme makaronat dhe i bashkojme me Peston i sbukurojme me gjethe borziloku dhe farat e pishesh.

Be Sociable, Share!

Subscribe

Subscribe to our e-mail newsletter to receive updates.


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /home/gatojca/public_html/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273