Patate të skuqura, me kore mielli

Përbersit:

-5 patate

-1 lugë të vogël biber i kuq i ëmbël

-piper të bluar në çast

-kripë

-miell dhe vaj për skuqjen

Përgatitja:

Lajmë patatet dhe i ziejmë me gjithë lëkurë në ujë me kripë për 20 min. I lëmë të ftohen dhe i presim në copa të mëdha për së gjati. I kalojmë në miell dhe i skuqim në vaj luledielli. Pasi të jenë gati, i lëmë të kullojnë vajin e tepërt dhe i rregullojmë me kripë dhe piper të zi dhe të kuq.

Be Sociable, Share!

Subscribe

Subscribe to our e-mail newsletter to receive updates.


Fatal error: Allowed memory size of 67108864 bytes exhausted (tried to allocate 88 bytes) in /home/gatojca/public_html/wp-includes/class-wp-comment.php on line 225