Pene Pesto Pule

Perbersit:

-100gr pene
-80gr fileto pule
30gr pesto gjenoveze
-5gr gjalp
-5ml vaj ulliri
-30gr pana
-30gr grana padana

Pergatitja:

Ziejme penet dhe nderkohe veme ne zjarr nje tigan me vaj e gjalp ku hedhim filetot e pules pasi i kemi ptere ne copa te vogla.Me pas shtojme uje dhe i leme te ziejne.Pasi zjene shtojme peston dhe penet.Ne fund shtojme panan dhe shoqerojini me grana padana.Ju befte mire.

Be Sociable, Share!

Subscribe

Subscribe to our e-mail newsletter to receive updates.


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /home/gatojca/public_html/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273