Peshk i stufuar

Për 1 kg peshk duhen :
*Qepë 1 kokërr,
*vaj 1 filxhan kafeje,
*salcë 1 lugë gjelle,
*1 kokërr limon ose 2 lugë gjelle uthull,
*1 lugë gjelle miell,
*kripë, piper.

Peshku i pastruar e i prerë në copa bëhet me kripë e piper dhe vendoset në tenxhere të cekët me yndyrë të nxehtë. Sipër i hidhet qepë e grirë në rende, 2-3 lugë ujë, mbulohet me kapak dhe zihet në zjarr të javashëm për 20 minuta. Ndërkohë, në tigan me pak vaj skuqet mielli, hollohet pak me ujë ose lëng peshku, shtohet një lugë salcë domate, lëng limoni ose uthull dhe hidhet te peshku. Lihet të ziejë edhe 10 minuta të tjera, pastaj vendoset në pjata dhe shoqërohet me patate të ziera të nxehta, me sallatë perimesh të freskëta, etj.

Be Sociable, Share!

Subscribe

Subscribe to our e-mail newsletter to receive updates.


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /home/gatojca/public_html/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273