Puding pemësh

Përbërësit:

-200 g molla

-100 g sheqer

-1 qese sheqer vaniljeje

– 1 lugë e vogël kanellë

-150 g arra.

Përgatitja

Mollët e qëruara dhe të pastruara i preni në feta të holla. Pudingun e tundni me pak qumësht dhe e qitni në pjesën tjetër të qumështit të vluar me sheqer. Ziejeni deri sa të fitoni një puding jo tepër të dendur. N pudingun e ftohur përzini sheqerin e vaniljes, kanellën, fetat e mollëve dhe arrat e copëtuara. Masën e vendosni në enë, të cilat janë rezistuese ndaj temperaturave të larta, dhe i piqni në furrë. Ëmbëlsirën e shpërbeni të ftohtë.

Be Sociable, Share!

Subscribe

Subscribe to our e-mail newsletter to receive updates.


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /home/gatojca/public_html/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273