Sallat me tortolino

Përbërësit

-2 pako tortolino me djathe
-3oo gr sallam
-5 kastraveca turshi
-1 luge gjelle majoneze
-1 luge gjelle pane e gatshme (kutie)
-kripe dhe piper i zi

Pregaditje:

Se pari ziejme tortolinot per 10 min. Grime sallomin dhe kastravecat ne kube, me pas i vendosim ne nje ene te thelle. Pasi ziejne tortolinot i shperlajme me uje te ftohte dhe i shtojme ne enen me produktet e tjera, ne ene shtojme edhe majonezen, panen, kripe dhe piper. I perziejme mire deri sa te bashkohet masa. E servirim ne pijate ne forme gjysme hene, zbukurojme me sallate jeshile dhe domate.

Be Sociable, Share!

Subscribe

Subscribe to our e-mail newsletter to receive updates.


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /home/gatojca/public_html/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273