Sallata polare

Përbërësit:

-2 patate

-Mish të bardhë

-10 tranguj turshi

-250 g kërpudha

-4 vezë

-150 g kaçkavall

-200 g majonezë

-300 g ajkë të tharët

-1 lugë e vogël kripë

-Pak biber të zi.

Përgatitja:

1E piqni mishin e bardhë në tigan dhe e preni në feta. Vezët i zieni dhe ua ndani të verdhët dhe i preni në pjesë të imëta. Patatet i zieni me lëvore, ndërsa më pas i preni imët dhe u qitni kripë. Trangujt gjithashtu i preni imët.

2Kërpudhat i preni në feta dhe i fërgoni me pak vaj, pak kripë dhe biber.

3Majonezën e përzini me ajkë, dhe kjo do të jetë mbushja, ndërsa më pas përbërësit i radhisni në këtë mënyrë: Patate, tranguj, mbushje, mish, mbushje, kërpudha, të verdhë të vezëve, mbushje, kaçkavall. Më pas tërë sallatën e lyeni me mbushje dhe e zbukuroni me të bardhë të vezëve të prerë imët.

4E ftohni në frigorifer dhe më pas e shërbeni.

Be Sociable, Share!

Subscribe

Subscribe to our e-mail newsletter to receive updates.


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /home/gatojca/public_html/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273