Sallatë fitness

Përbërësit:
*3 kërpudha të prera në feta,
*2 karota të prera julien,
*2 speca të prera julien,
*1 qepë e prerë n feta,
*10 domate – qershi të prera në mes,
*4 lugë vaj ulliri, 50 ml lëng portokalli, lëng të një limoni, gjysmë filxhan çaji qiqra të ziera, kripë, piper, majdanoz.

Në një tigan hedhim dy lugë vaj ulliri dhe skuqim lehtë kërpudhat, specat, karotat dhe qepën. I shuajmë me lëngun e portokallit dhe shtojmë qiqrat e ziera dhe domatet-qershi.

Masën e përgatitur e vendosim në një pjatë dhe shtojmë lëngun e limonit, pjesën tjetër të vajit, kripë, piper dhe majdanoz.

Sallata është gati.

Ju bëftë mirë!

Be Sociable, Share!

Subscribe

Subscribe to our e-mail newsletter to receive updates.


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /home/gatojca/public_html/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273