Taliatele te furres

Përbërësit
* taliatele te fresketa 250 gr
* mish i grire 250 gr
* qepe 1 kokerr
* hudher 3-4 thelpinj
* salce me domate dhe perime
* proshute e zier 100gr
* mocarela 150 gr
* majdanos 1 tufe

Udhëzime per pregaditje
pregatisim me pare kimen, skuqim qepen e grire holle me hudhren, hedhim mishin e grire dhe e lejme te zihet derisa mishi te zbutet, hedhim salcen dhe perseri e lejme te zihet derisa te marin shijen e njera tjetres, ziejme makaronat ne nje bolitor dhe i kullojme, perziejme makaronat dhe kimen bashke me proshuten e zier te prere ne copa te vogla dhe i hedhim ne nje tepsi, ne fund shtojme mocarelen e grire,i fusim ne furren e ngrohur paraprakisht dhe i pjekim aty pe 20 minuta.

Be Sociable, Share!

Tags:

Subscribe

Subscribe to our e-mail newsletter to receive updates.


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /home/gatojca/public_html/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273