Tarte tatin me speca te kuq

Perberesit per 4 persona:

-nje pete pasta sfoglia
-2 speca te kuq
-nje luge e vogel mjalte
-trymez e fresket
-kripe
-vaj ulliri
-piper
-1 thelb hudher
Pergatitja:
I qerojme specat dhe i presim ne shirita te trashe.Qerojme gjithashtu edhe hudhren dhe e grijme ne feta te holla. Ngrohim pak vaj ulliri ne nje tigan dhe i shtojme ne fillim fetat e hudhres dhe me pas shiritat e specit. I kriposim, i hedhim nje luge mjalte dhe i aromatizojme me trymez te fresket.
Be Sociable, Share!

Tags:

Subscribe

Subscribe to our e-mail newsletter to receive updates.


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /home/gatojca/public_html/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273