Tort kosove

Përbërësit:

-6 veze
– 6 filgjana sheqer
-1 peciv 1 vanill
-8 filgjana kafeje miell
– 1 got vaj
-1 got qumesht
-2 luge kakao nese doni ben edhe kafe.

Pregaditja

6 ve dhe 6 filgjana sheqer i perzien mir me mikser pastaj i hedh edhe 1 got me vaj edhe 1 gote me qumesht i rre prap me mikser pastaj ja hedh miellin dhe e perzien me luge dhe gjysmen e brumit e qet ne tepsi gjysmes tjeter ja qet 2 lug kakao dhe i perzien me lug dhe e shton ne tepsi tek brumi tjeter dhe e pjek pastaj e len te ftohet permbi mundesh mi hedh krem pana mundesh me ly me qokollat etj.

Be Sociable, Share!

One Response to “Tort kosove”

  1. 19 February 2012 at 12:40 #

    me falni se tani e kuptova me mir kuprim (i’m sorry)
    19 shkurt 2012 në 12:25 pasdite #

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Plugin from the creators ofBrindes Personalizados :: More at PlulzWordpress Plugins