Tortë me gështenja

Përbersit:

-biskota prej çokollate për torte
- pak qumësht dhe rum

Për krem
- 450 g pure gështenjash
-6 lugë ajkë e ëmbël
-7 lugë sheqer pluhur
- pak lëng limoni
- 100 g sheqer pluhur
- lyerje çokollate
- masë për zbukurim

Përgatitja:

Puresë së gështenjave i shtohen ajka, sheqeri dhe lëngu i limonit, sa për t’i dhënë shije. Sipas dëshirës, shtohet edhe pak rum. Biskota pritet horizontalisht dy herë dhe të tri shtresat lagen me përzierjen e rumit me qumësht.

Dy shtresat e poshtme lyhen me krem dhe ngjiten njëra me tjetrën.

Gatuhet shtresa për zbukurim me sheqerin pluhur, shtrihet gjysma në tërë sipërfaqen e tortës dhe anash. Mbi të derdhet një shtresë çokollatë e shkrirë.

Nga pjesa tjetër e masës për zbukurim bëhen figura të ndryshme me të cilat zbukurohet torta.

Be Sociable, Share!

Subscribe

Subscribe to our e-mail newsletter to receive updates.

Plugin from the creators ofBrindes Personalizados :: More at PlulzWordpress Plugins