Vegjetariane me peshk ton

Përbërësit

-300gr miell
-100gr ton
-5kokrra veze
-2karrota
-salce me domate dhe perime
-300gr djath pice
-ullinj
-200gr qumesht

Pregaditja

marrim miellin dhe qumeshtin e bejme brum.pasi ta leme pre 15 minuta e hapim ne forme pice.hedhim salcen me pas djthin e pices. rrahim vezet dhe ia hedhim ,me pas hedhim karrotat e grira siper karrotes hedhim peshkun ton dhe ullinjte.pasi te kemi ngrohur furren ne 250 grde fusim picen per 15-20 minuta.

Be Sociable, Share!

Subscribe

Subscribe to our e-mail newsletter to receive updates.


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /home/gatojca/public_html/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273