Kos me fruta

Perbersit 4 racione:

-4 filxhane caji me fruta te ndryshme te sezonit te prera ne rrota ,ose ne kuba si: kivi, molle, pjeshke, dardhe, rrush pa fara, kumbulla, nektarinia etj.
-300 gr kos ose kos qeseje
-2 luge caji leng limoni
-2 l. Caji sheqer
-pak kanelle

Perzieni frutat dhe i ndani ne 4 tasa akulloreje
Perzieni kosin me sheqerin me lengun e limonit dhe e ndani neper tasat.
Nese doni e pluhurosni me kanelle e servireni ose e lini ne frigorifer 1-1,5 ore. Pluhuroseni me kanelle para se ta servirni.

Be Sociable, Share!

Tags:

Subscribe

Subscribe to our e-mail newsletter to receive updates.


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /home/gatojca/public_html/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273