Qofte Me Gjize E Spinaq

Perbersit:

300g spinaq i fresket
125g gjize e fresket
Pak arremyshk i grire
kripe e piper i zi

Pergatitja:

Zieni spinaqin ne uje te bollshem me kripe per 1-2 minuta ose derisa te filloje e te vyshket.Kullojeni me kujdes,shtrydheni qe te hiqni lengun e tepert dhe grijeni imet.Ne nje pjate te thelle perzieni spinaqin,gjizen dhe arremyshkun.Kontrollojeni per kripe e piper dhe perziejeni mire.Beni toptha sa nje arre me kete mase,shtrojini ne nje pjatance dhe sherbejini.Ju befte mire!

Be Sociable, Share!

Tags:

Subscribe

Subscribe to our e-mail newsletter to receive updates.


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /home/gatojca/public_html/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273