Pogaqe me mish te thare

Pogaqe me mish te thare300gr miell
2 vezë
120gr gjalp I zbutur
¼ lugë sodë bikarboni
¼ lugë caji kripë

200gr djath
100gr mish të thar
Vendosim miellin në enë, shtojme të gjithë përbërsit tjerë duke e gatuar brumin për 5min.
Brumin e ndajmë në dy pjesë, të parën shtriejmë e mbulojmë me djath dhe mish të tharë, duke i lërë hapësirë anash rreth 1.5cm. Në fund e shtriejmë pjesën tjetër e mbulojm dhe i mbyllim për rreth.
E lyejmë sipërfaqen me vezë i hedhim susam dhe piqet ne 180 grad për rreth 20min.

Be Sociable, Share!

Tags:

Subscribe

Subscribe to our e-mail newsletter to receive updates.


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /home/gatojca/public_html/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273