Çorbë me oriz

corbPërbërësit:

-200 -300 gr mish pule
-1 gotë oriz
-100gr gjalpë apo 1dl vaj
-1 lug gjelle kripë
-2 lug miell
-2-3 thelba hudër
-Biber t’kuq
-1 ajkë

Përgatitja:

Në mjë enë me 2l. ujë e zijmë mishin e pulës me kripë , mandej ia shtojmë orizin. Pasi që të zihët orizi, çorbës ia shtojmë hudrat dhe 2 lugë miell të tretur në ujë të ftohtë, dhe kështu e lëmë të zihet për 10 min. Pastaj sipri ia qesim yndyrën e djegur me pak biber të kuq, atëherë e largojmë nga zjarri dhe ia shtojmë ajkën.

Be Sociable, Share!

Subscribe

Subscribe to our e-mail newsletter to receive updates.


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /home/gatojca/public_html/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273