File pule me spinaq

Përbërësit:

-800 gr file pule
-8 lugë spinaq të zier
-djath
-krip dhe erëza të përziera
-1 vezë
-pak miell

Përgatitja:

Filet i premë në mes në mënyrë që të krijohet si një “xhep” në copën e mishit. Në atë “xhep” vendosim pak spinaq të zier dhe të kulluar dhe pak djath. I mbyllim dhe i vëmë pak erëza të përziera, i rrotullojmë në miell, pastaj në vezë dhe i fërgojmë në vaj derisa të skuqen. I servojmë me patate të ziera, pomfrit, oriz apo pure./recetakuzhine

Be Sociable, Share!

Subscribe

Subscribe to our e-mail newsletter to receive updates.


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /home/gatojca/public_html/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273