Biskota role

Biskota rolePërbërësit:

Për brumin:
-200 gr. margarinë
-2 vezë
-Gjysmë gote e çajit vaj
-1 gotë e gjysëm e ujit sheqer pluhur
-Gjysmë gote e ujit niseshte
-1 pecivë (pluhur për pjekurina)
-1 sheqer vanille

Miell deri sa bëhet një brum i butë
Çokollatë për mbushje dhe sheqer pluhur për përsipër.

Përgatitja:
Së pari me të gjithë përbërësit formojmë brumin. E hapim brumin dhe e formojmë në formë katrore duke ja larguar skajet. Në fillim të petës i vendosim çokollatën ashtu të pa shkrirë dhe ngadale e bëjmë role. Presim në katrorka dhe i vendosim në tepsi të lyer me vaj. Pjekim në temperaturë 180 gradë celsius. Kur i largojmë nga furra dhe para se t’i servirim, i spërkatim me sheqer pluhur./recetakuzhine

Be Sociable, Share!

Subscribe

Subscribe to our e-mail newsletter to receive updates.


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /home/gatojca/public_html/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273