Buknore

BuknorePërbërësit:

-1kg miell
-0.5 L kos, hirrë ose ujë (të gazuar)
-1 vezë
-3 lugë të qajit sodë bikarbonë
-1 lugë e gjellës kripë

Përgatitja:

Kosit i shtohet sodë,kripë, një vezë dhe miell. Brumin e formuar nga këta përbërës e ngjeshim shumë, gjerë sa të fitojmë brum të fortë homogjen. Para se ta fusim në furrë te nxehur mirë, pogaqën e shpojmë me piru në disa vende që të mos ndahet korja, e pjekim afër 40 min. dhe e servojmë të nxehtë me lëng, vezë të fërguara, djath etj…/RecetaKuzhine

Be Sociable, Share!

Subscribe

Subscribe to our e-mail newsletter to receive updates.


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /home/gatojca/public_html/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273