Çorbë me patate

Çorbë me patatePërbërësit:

-1 kg patate
-1 – 2 qepë
-1 – 2 speca
-2 karrota
-1 – 2 domate
-Kripë
-Biber t’kuq
-Biber t’zi
-Vaj

Përgatitja:

Qepën e grijmë dhe e kaurdisim me spec, karrota, kripë dhe biber te kuq, pastaj ia shtojmë patatet e prera në formë kubi. Ashtu së bashku i kaurdisim për disa minuta, pastaj i shtojmë përafërsisht 1L. ujë të nxehtë dhe i lëmë të zihen për afër 1 orë. Kur patatet janë zier mirë i shtojmë domatet e qëruara dhe të coptuara dhe e lëmë çorbën të zihet edhe për 15min. Çorba me patate servohet e nxehtë me sallata te ndryshme ose turshi./RecetaKuzhine

Be Sociable, Share!

Subscribe

Subscribe to our e-mail newsletter to receive updates.


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /home/gatojca/public_html/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273