Qofte

qoftePërbërësit:

-0.5 kg mish të bluar
-1 qepë
-2 vezë
-3 lugë miell
-1 lugë e mesme kripë
-1 lugë e mesme biber të kuq
-Biber t’zi

Përgatitja:

Brumin e qyfteve të përbërë nga mishi i bluar,vezët,qepa e grirë etj. e lëmë për afër 3 orë në frigorifer. Së pari i formësojmë qyftet i fusim së pari në miell e pastaj i hedhim në tiganin me vaj të nxehtë. Qyftet e skuqura në të dy anët i nxjerim nga vaji dhe i lëmë të ftohen pak. Zakonisht qyftet servohen me pire, pilaf, qervish dhe perime të ndryshme./RecetaKuzhine

Be Sociable, Share!

Tags:

Subscribe

Subscribe to our e-mail newsletter to receive updates.


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /home/gatojca/public_html/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273