Pite fshati

Pite fshati

Përbërësit:

3 doreza presh,

3 gota miell misri,

1/2kg gjizë,

3 vezë,

1 gotë miell,

1/2 ujë me gaz,

200ml vaj,

50gr fara kungulli dhe fara luledielli

1 pako aditiv per brume, vaj, kripë dhe piper i zi.
Përgatitja: 

Në vajin e nxehtë ne tigan e skuqim preshin e grirë.

I thyejmë vezët në enë të madhe e të thellë hedhim kripë dhe i rrahim me tel kuzhine, duke i rrahur pandërprerë me tel , në enë e shtojmë vajin , miellin e misrit , miellin e bardhë dhe aditivin për brumë.

Në enë e shtojmë edhe ujin me gaz , gjizën , preshin e skuqur dhe nga 50gr fara kungulli dhe fara luledielli.

Në tavën e rrumbullakët hedhim vaj dhe e përhapim në tërë sipërfaqen e tavës , brumin për pite e derdhim në tavë .

Tavën e vëmë në furrë pjekim 40 minuta në temperaturë prej 230 gradë./kosovarja

Be Sociable, Share!

Tags:

Subscribe

Subscribe to our e-mail newsletter to receive updates.


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /home/gatojca/public_html/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273