Archive | Brum RSS feed for this section
Kanelonia (makarona me mbushje)

Kanelonia (makarona me mbushje)

Përbërësit: 1 pako makarona 250gr, kima derri dhe viçi bashke, një qep, 2 domate, 1/5 gotë verë të bardhë, pak kanellë, 1 filxhan çaji, djathë te grirë, kripë, piper. Për salcën: Pasata 500gr, 1 thelbi hudhër, 1 lugë gjellë sheqer, 3 lugë gjelle gjalpë, 4 lugë salcë të bardhe, kripë, piper. Përgatitja: Marrim qepen e […]

Continue Reading
Makarona me salcë salmoni

Makarona me salcë salmoni

Për 4 persona nevojiten: 300 gr. makarona, rryla lëkurë dhe lëng nga 1 limon 8 lugë gjelle krem qumështi 3 lugë gjelle vodkë 300 gr. salmon*, i prerë në forma rrethore 3 lugë gjelle gjalpë 2 lugë gjelle qepë të njoma (të prera hollë), kripë, piper i zi (i sapobluar), fetë limoni dhe gjethe kopre […]

Continue Reading
Byrek me djathë dhe qepë

Byrek me djathë dhe qepë

Për 8 persona nevojiten: 1 pako petë të gatshme, 100 ml. krem qumështi, 1 filxhan çaji gjalpë, 200 gr. djathë (preferohet dy llojesh), 1 qepë e freskët, 2 presh, 6 vezë, 150 gr. djathë kaçkavall, kripë, piper i freskët. Përgatitja Vendosni qepët dhe preshtë në një enë ku keni hedhur ujë dhe kripë e i […]

Continue Reading
Picë me brumë shtëpie

Picë me brumë shtëpie

Për 8 persona nevojiten: Për brumin 1/2 kg. miell, 30 gr. tharmë birre, 1 vezë, 2 lugë gjelle vaj ulliri, 1 lugë gjelle qumësht, 1 lugë ëmbëlsire sheqer, 1/2 lugë ëmbëlsire kripë. Për mbushjen 350 gr. djathë kaçkavall (i butë që shkrin lehtë), i grirë trashë, ½ filxhan çaji salcë domateje, 1 spec jeshil i […]

Continue Reading
Lazanja me perime

Lazanja me perime

Për 4-6 persona nevojiten: 1 patëllxhan, 2 kunguj, 2 presh*, 1 spec jeshil, 1 spec i kuq, 30 gram mashurka**  (të pastruara dhe të prera në formë shkopinjsh), 2 lugë gjelle majdanoz të prerë hollë, 2 lugë gjelle margarinë, 1 lugë gjelle gjalpë, 8 petë byreku (lazanja). Për kremin nevojiten: 3 lugë gjelle margarinë, 3 […]

Continue Reading
Byrek me spinaq (reçetë greke)

Byrek me spinaq (reçetë greke)

Përbërësit: 1 kg spinaq, 1/2 gotë çaji majdanoz i grirë, 1/2 gotë çaji kopër e grirë, 1/2 lugë çaji kripë, 50-60 ml vaj ulliri, 3 gota çaji qepë të grira, 1/4 lugë çaji piper i zi, 190- 200 g margarinë, 250 g djathë feta i thërrmuar, 12 ose 14 fije petë të parapërgatitura. 1 – […]

Continue Reading
Makarona me kungull, speca të kuq dhe proshutë e tymosur

Makarona me kungull, speca të kuq dhe proshutë e tymosur

Përbërësit për 4 përsona: 400g makarona , 100g proshutë e tymosur , ¼ spec të kuq , 200g kunguj me lëkurë të gjelbër , 1 thelpi hudhër , kripë, piper. Lani me kujdes specat dhe kungujt. Vini hudhrën dhe vaj ulliri në zjarr. Shtoni proshutën, të prerë në copa të vogla dhe lëreni të skuqet. Prisni […]

Continue Reading
Makarona furre me salcice

Makarona me fruta deti

Përgaditja për 4 persona: 1kg. midhje dhe karkaleca deti 500 ml. verë e bardhë , 500 gr. domate të vogla , 1 pako makarona , 120 ml. vaj ulliri , 5 thelpinj hudhre, të prera në feta të holla , 1 spec djegës kripë , piper i freskët. Përgatitja 1. Pastroni nga jashtë midhjet me […]

Continue Reading
Lazania me perime

Lazanja me perime

Për 4-6 persona nevojiten: 1 patëllxhan , 2 kunguj , 2 presh , 1 spec jeshil , 1 spec i kuq , 300 gram mashurka të pastruar dhe të prera në formë shkopinjsh , 2 lugë gjelle majdanoz të prerë hollë , 2 lugë gjelle margarinë 1 lugë gjelle gjalpë , 8 petë byreku (lazania*). […]

Continue Reading
Picë me patëllxhanë dhe Parmexhan

Picë me patëllxhanë dhe Parmexhan

Nevojiten: 1 filxhan kungull i njomë i prerë në copa , 1/2 kg patëllxhanë të prerë në copa të vogla , 1 porcion djathë me erëza , 1 1/2 filxhan salcë me turshi , 1/2 filxhan djathë Mocarela i prerë , 1/4 filxhan djathë Parmexhan i grirë , 1/4 lugë çaji piper i kuq , […]

Continue Reading
Plugin from the creators ofBrindes Personalizados :: More at PlulzWordpress Plugins