Archive | Pica RSS feed for this section
Pica me ton

Pica me ton

Perbersit: -8g-18gram maja birre – 180gram vaj ulliri -18gram kripe – 1kg miell -mocarela -salce -nje gote uje -ton Pegatitja: Shija e pices varet nga pergatitja e brumit, prandaj duhet patur mjaft kujdes ne pergatijen e brumit. Hedhime 3 luge gjelle maje birre dhe me pas shtojme vaj ulliri dhe 1 gote uje . Hedhim […]

Continue Reading
Pica Kapricoze

Pica Kapricoze

Perbersit: -8g-18gram maja birre – 180gram vaj ulliri -18gram kripe – 1kg miell -mocarela -salce -nje gote uje -proshut,kerpurdha,spec,ullijn Pergatitja Shija e pices varet nga pergatitja e brumit, prandaj duhet patur mjaft kujdes ne pergatijen e brumit. Hedhime 3 luge gjelle maje birre dhe me pas shtojme vaj ulliri dhe 1 gote uje . Hedhim […]

Continue Reading
Picë me perime

Picë me perime

Përbërësit Brumi i gatshëm për picë – 1 spec i verdhë – 1 kungulleshë – 400 g domate – 2 lugë pure domatesh – 8 gjethe borziloku -2 lugë rigon -Një e katërta e një luge të vogël me kripë -Miell misri – 100 g djathë mocarela ose djathë të freskët – 3 lugë parmezan […]

Continue Reading
Pica petull

Pica petull

Përbërësit për petulla: – 3 vezë, – 1 gotë qumësht, – 1 gotë ujë, – 1 lugë kripë, – 1 lugë sheqer, – 1 lugë vaj, – 400 g miell.   Për mbushje: – 1 ajkë, – keçap, – origano, – 10 salsiçe. Përgatitja: Përzieni përbërësit dhe piqni 10 petulla, e para tyre qëroni salsiçet […]

Continue Reading
Mini pica praktike

Mini pica praktike

Perberesit: * 9 feta buke * 3 patellxhane * 3 speca te kuq * djath i bardhe * djath kackavall * majdanoz * hudher * qepe te njoma * vaj ulliri * piper i zi * kripe Pergatitja: Patellxhanet dhe specat i piqini ne zgare dhe pastaj pritini ne copeza te vogla katrore. Hidhini ne […]

Continue Reading
Pica me proshute

Pica me proshute

Perbersit *8g-18gram maja birre *180gram vaj ulliri *18gram kripe * 6kg miell *mocarela *salce *nje gote uje *proshute Pergatitja: Shija e pices varet nga pergatitja e brumit, prandaj duhet patur mjaft kujdes ne pergatijen e brumit. Hedhime 3 luge gjelle maje birre dhe me pas shtojme vaj ulliri dhe 1 gote uje . Hedhim dhe […]

Continue Reading
Brusketa Italiane2

Brusketa Italiane

Perberesit -feta buke te medhaja (mund te perdoren edhe feta buke te vogla) -dy domate -ullinj -kerpudha nen vaj -3 sardele nen vaj (jo peshk konserve) -rigon Gatimi Lani domatet dhe i hiqni farat dhe ujin qe kane brenda. Me pas i prisni ne copa te vogla. Prisni ne copa te vogla edhe ullinjte, sardelet, […]

Continue Reading
Picë e shpejtë

Picë e shpejtë

Përbërësit: 1 filxhan e gjysmë miell, 3/4 kripe, 1 lugë çaji me maja, 1/2 filxhan me ujë dhe një lugë gjelle vaj. Përgatitja: Nxehet furra në 450 grade. Në një tas të madh përziejmë miellin, kripën dhe majanen. Pastaj hedhim ujin dhe vajin ne tas. Pasi e keni bërë brumin lëreni për 10 ose 20 […]

Continue Reading
Pica Margarita

Pica Margarita

Përmbajtja kryesore e Pica Margaritës tradicionale në këtë recetë është zgjedhur që të jetë dublikate dhe mbi të është dizajnuar flamuri kombëtar italian. Ngjyrat (të marra nga përmbajtja e saj) janë; e gjelbra (borzilokë), e bardha (djathë mozarela) dhe e kuqe (domate). Të njëjtat përmbajtje përdoren sot për këtë picë italiane. Bëhet me një sipërfaqe […]

Continue Reading
Pica Quattro Stagion (katër stinët)

Pica Quattro Stagion (katër stinët)

Në këtë version të picës, lulelakrat, specat, kërpudhat dhe ullinjtë prezantojnë nga një stinë të vitit. Ndani katër pjesët e picës në katër anë me anë të një litari me brumë. Kjo i jep picës një paraqitje interesante në tavolinë. Prijeni në feta në secilën anë dhe kënaquni duke ngrenë pjesë nga gjithsecila stinë.   […]

Continue Reading
Plugin from the creators ofBrindes Personalizados :: More at PlulzWordpress Plugins